title-pic

טיפולי אקנה השיטה הדו עומקית

אקנֶה או חטֶטֶת הינה דלקת של בלוטות החלב וזקיקי השערות. עיקר התופעה הינו בגיל ההתבגרות, כתוצאה מתגובה לקויה להורמון הטסטוסטרון. תגובת הגוף להורמון בדרך כלל מתייצבת עם הזמן, ואיתה נעלמים או נרגעים הסימפטומים. התופעה ידועה גם בשמות פצעי בגרות או חצ'קונים.

פצעי הבגרות מופיעים בעיקר מגיל ההתבגרות אבל ישנם מקרים שהאקנה מופיעה בשנות השלושים ואף הארבעים..

הפרשת שומנים יתרה מבלוטות החלב משתלבת עם תאי עור מתים ו/או מזהמים שונים ומביאה לסתימתם של זקיקי השערות.
הפרשות השומן מצטברות תחת הנקבובית הסתומה, ומספקות סביבה נוחה להתרבותו של חיידק האקנה.
בהמשך מתפתחת תגובה דלקתית בזקיק היוצרת את הפצע המוכר.

התופעה של פצעי הבגרות תוקפת בעיקר את עור הפנים, אך עלולה להתפשט גם לעור הכתפיים, הגב והחזה.

ישנם מס. סוגי פצעים המכונים אקנה :

פצע אקנה בסיסי הנקרא קומדון
פצע אקנה שסתום בצורה מושלמת נקרא "פקק לבן" 
פצע אקנה שאיננו סתום בצורה מושלמת נקרא "פקק שחור"

הטיפול באקנה מורכב ובעיקר האבחנה מאפשרת את מתן הפתרון הטוב ביותר בהתאם לממצא.

המלצות לטיפול מבית חווה זינגבויים

אקנה נעורים - פצעים ופצעונים:
עור שומני, מפריש ובעל נטיה לפיצעונים, מהווה בעיה אסתטית חריפה, החל מבני נוער הסובלים העיקריים מאקנה וכלה במבוגרים ובעיקר נשים בגילאי 30 + אשר סובלות מאקנה הורמונאלי המתרכז בעיקר באזור הסנטר וקו הלסת.

אקנה קוסמטיקה:
מוכר אף הוא לרופאי העור רבים והוא נובע משימוש יתר בחומרי קוסמטיקה ואיפור שמנוניים וקומודוגנים (מעודדים ייצור קומודונים).

הסיבות להופעות פצעי אקנה הינן רבות:
הורמונלית שינויים הורמונליים מעודדים ייצור מוגבר של סבום (חלב המופרש מהעור) כשתאי העור חסומים, חיידק ה- P.ACNE, מתרבה ומשגשג וכתוצאה מכך נוצר פצע. מתח, סטרס ונטיה תורשתית, הינם גורמים מאיצים לאקנה.

כדי לטפל באקנה בצורה יעילה, פותח טיפול דו - עומקי, המטפל בשני עומקים:
 יסיר את השכבה הקרנית בעדינות ויעודד הנשלה וחידוש כמו גם ייבוש. ג'ל חדיר אל זקיק השערה אשר יקטול את חיידק ה- P.ACNE מהגורמים
 לאקנה והשיפור בעור הינו מהיר ודרמטי.

הטיפול בקליניקה:
חשיבות מירבית לטיפול שוטף אצל הקוסמטיקאית הפרא-רפואית P.M.E.
ניקוז של כל הנגעים וניקוי הקומודונים (השחורים). חשוב במיוחד למניעת צלקות!
קצב הטיפול ייקבע על-ידי הקוסמטיקאית הרפואיתקו מוצרים זה, נשען על ניסיון של שנים ומשלב דרמטולוגים וכירורגים, במטרה ליצור קו מוצרים פעיל במיוחד. שימוש קבוע יוביל לשיפור משמעותי. המשך טיפול, ישמור הישגי הטיפול.
סבון עדין לעור בעייתי - זהו הצעד הראשון בטיפול בעור. סבון ייחודי זה, מכיל חומרים ממיסי שומן, מנקה את עור הפנים ביסודיות אך בעדינות. אין להשתמש בעור אקנתי בסבונים מייבשים מידי, כדי למנוע  עודף גירוי או ייבוש העור.
אקטיב ג'ל לעור בעייתי - ג'ל קליל ונספג זה, מכיל תמצית טבעית של צמח ה- coleus. צמח זה הוכר בסגולותיו האנטי חיידקיות החזקות ביותר. מוליכים רפואיים ייחודיים, מאפשרים חדירה משמעותית של חומר זה הקוטל את חיידק ה- P.acne לחלוטין ומשאיר את העור נקי ללא הגורם המרכזי לאקנה.

הוראות שימוש:
בעזרת אפליקטור, לקחת כמות קטנה של אקטיב ג'ל לעור בעייתי, למרוח על הפצע ולהחדיר בתנועות עיסוי קלות. מומלץ לשימוש בבוקר לאחר רחיצת הפנים בסבון עדין.
לעיתים תיתכן הופעת אדמומיות מקומית בעור רגיש. זוהי תופעה נורמלית החולפת לאחר כשעה. במקרים כאלו, ניתן להשתמש בג'ל בערב ולהשתמש לסירוגין ערב במי הפנים הטיפוליים וערב באקטיב ג'ל. בכל שאלה יש לפנות לקוסמטיקאית הרפואית.

קרם לחות לעור בעייתי:
קרם ייחודי זה מספק לחות ללא שומן וכמו כן, נותן הגנה. חשוב מאוד להשתמש בו בכל בוקר לאיזון רמת הלחות בעור ולהגן עליו מפני השמש ורדיקאלים חופשיים.

אקטיב מי פנים טיפוליים לעור בעייתי:
לשימוש בערב בלבד. מי פנים פעילים אלו, מהווים חלק חשוב בהבראת ואיזון העור האקנתי. תפקידם, להסיר בעדינות את השכבה הקרנית, לגרום לפילינג קל, לייבוש מוקדי שומניות בעור, לאפשר יציאת סבום (חלב) חופשית מבלוטות החלב, למנוע התפתחות חיידקית ומניעת הצטלקויות.

הוראות שימוש:
יש לשים מספר טיפות על פד, או גזה או אפליקטור, ולמרוח בעדינות על האזורים הנגועים. לאחר מספר ימים, ייתכן קילוף קל. זהו תהליך רצוי וחשוב. בשלב זה, ניתן להוריד את  המינון לערב כן וערב לא או אפילו לפעמיים בשבוע. יש להתייעץ עם הקוסמטיקאית הרפואית.

אקנה לאוכלוסיה בוגרת (אקנה הורמונאלי):
נשים רבות בגילאי 30 + עדיין חשופות להתפרצויות אקנתיות. האזור המועד ל"פורענות", הינו אזור הסנטר והלסת. העור מפריש פחות סבום ולפעמים אפילו יבש, אך הפצעים עדיין שם.
תכשירים אלו פותחו במיוחד לטפל בבעיית האקנה ההורמונאלי.
אזל-אקס - תכשיר ייחודי זה מבוסס על חומצה אזלאית בריכוז גבוה, בנוסף לחומרים אנטי בקטריאליים ייחודיים. לתכשיר זה איכויות רבות. מחדש את העור וגורם לקילוף קל, מסייע בהפחתת ייצור הסבום בעור ב- 40%, בעל אפקט הבהרה, אנטי חיידקי ואנטי קומודוני – לכן, הינו אידיאלי לטיפול באקנה ההורמונאלי ובהבהרה כאחד, כך שהינו אפקטיבי במיוחד במצבים שבהם פצעי האקנה משאירים סימן גם לאחר ההגלדה.

הוראות שימוש:
להתחיל בערב בכמות קטנה על עור נקי. אם מתפתחת רגישות, להפסיק את השימוש למספר ימים ולחזור לערב כן, ערב לא. באם אין רגישות, לאחר כשבועיים, ניתן להשתמש בבוקר ובערב. ניתן למרוח קרם Age Protaction - אייג' פרוטקשיין מעל.
טונר לעור שמן - מי פנים לניקוי יסודי של העור, מכין את העור לקליטת החומר הפעיל הנמרח מעל.

הוראות שימוש:
לאחר השימוש בסבון, על עור נקי ויבש, בעזרת גאזה, למרוח כמות קטנה מהחומר ולהמתין מספר דקות. להמשיך בטיפול. ניתן להשתמש בוקר וערב. עור מפריש מאוד, מומלץ לנקות גם בשעות אחר הצהריים.

פנינת חן
ענת קומא - מאבחנת רב מערכתית D.M.D וקוסמטיקאית מומחית P.M.E | חולון טל: 052-5558777 אימייל: anatkoma1@walla.com
פתוח בימים א' עד ה' - יום ו' סגור

פנינת חן 
ענת קומא - מאבחנת רב מערכתית D.M.D וקוסמטיקאית מומחית P.M.E | חולון טל: 052-5558777 אימייל: anatkoma1@walla.com
פתוח בימים א' עד ה' - יום ו' סגור
טלפון: 052-5558777
1000 תווים שמאל